COPYWRITERKA
NA CESTÁCH

Silvestr v Miami

Z chladného New Yorku opět do teplíčka! Před Vánoci jsme přiletěli do Orlanda na Floridu a tam jsme pobyli pár dní. Navštívili jsme Universal Studios v den mých narozenin a byl to skvělý zážitek. Jen na okraj jak to tam vypadá – všechny atrakce jsou dělané s 3D projekcí a Harry Potter tu měl dokonce celou ulici, která vypadala naprosto stejně jako ve filmu. Fronta na atrakci vedla přes banku u Gringottových a samotná atrakce pak pokračovala přímo v dole u Gringottů, kde kolem vás létaly filmové postavy. Moc hezký zážitek nejen z této, ale téměř ze všech atrakcí. V Orlandu jsme bohužel zjistili, že kromě zábavních parků tam toho k vidění zas tak moc není, už asi jen jezírko v centru města.

Do Miami jsme následně dojeli autobusem z Orlanda. Nejprve jsme bydleli pár dní v Hollywoodu, do té doby jsem vlastně ani nevěděla, že na Floridě také existuje Hollywood. Nicméně bylo velmi zajímavé procházet se touto částí města, která je tvořená zejména luxusními vilami, a chodit pěšky tu vlastně vůbec není běžné, místy tu dokonce úplně chybí chodníky. Všimli jsme si, že na nás občas lidé pokukují tak trochu s podivem jako na nějaké nadpřirozené bytosti, které jsou schopny k přemísťování využívat nohy. Navíc jsme tu během procházky potkali několik legánů, je jich tu opravdu hodně a jsou všude možně u silnice a u vody. Potom jsme také narazili na mývala, kterého jsme chvilku pronásledovali, abychom si ho vyfotili, jenže mýval začal utíkat a to vypadalo hodně legračně. Všimla jsem si totiž, že mýval je mimochodník, takže si zkuste představit ten běh. Byl to zajímavě strávený čas po více stránkách, protože tady jsme se narazili i na špatnou zkušenost s airbnb.

Sice se nám nic zlého nestalo, ale už od první chvíle, co jsme se ubytovali v domě u jedné mladé slečny, jsme si připadali jako nevítaní hosté. Ráno jsme vždy čekali, až odjede do práce, abychom „nepřekáželi“ a zároveň měli větší pohodlí a poté si vychutnávali snídani na zahrádce 🙂 . Musím říct, že jsem se už moc těšila na Silvestr, až se přesuneme do Miami, do vlastního bytu. Přesně 31. prosince jsme se přestěhovali o kus níže do Miami. V podvečer jsme si nakoupili jídlo a ukuchtili jsme si něco jako “silvestrovskou” večeři – hovězí steak s hranolkami. Byt vypadal celkem hezky a měl na první pohled vybavenou kuchyň. Jenže po nákupu jsme zjistili, že v troubě není plech a v bytě nic podobného také není, takže jsme hranolky museli vyskládat na mřížku v troubě trochu jako puzzle 🙂 . Kolem deváté hodiny večer jsme si objednali odvoz na Miami beach s cílem odstartovat Nový rok na pláži. Ulice v Miami Beach se začínaly pomalu zalidňovat a my jsme se nejprve prošli podél pláže, kolem restaurací a barů a pozorovali jsme, kde mají co zajímavého, silvestrovské outfity a kde hraje jaká hudba.

Kupodivu pláž nebyla až tak zalidněná, jak jsme se obávali a našli jsme si místečko, odkud budeme pozorovat ohňostroj. Musím uznat, že to byl ten nejkrásnější ohňostroj, co jsem za celý svůj život do té doby viděla! Začal přesně ve chvíli, kdy odstartovala půlnoc a trval celých 20 minut. Neuvěřitelná show těch nejzářivějších barev. Po dechberoucím ohňostoji se dalo do pohybu celé Ocean drive, což je slavná ulice vedoucí podél South beach na Miami Beach. Z barů hrála v ulicích hudba a lidé se buď procházeli, popíjeli nebo prostě tancovali v ulicích. My jsme se samozřejmě do tanců přidali a z vesela tak odstartovali nový rok 2019.

Miami je především letním sídlem milionářů, kteří v zimě nebo kdykoliv jindy vyrážejí za teplem a za sluníčkem, ale mě tohle město trošičku zklamalo a povím vám proč. Město jako takové je hezké, ale jsou tu v podstatě jen hotely, restaurace, bary, kavárny, pláž,… prostě nějaké historciké památky nebo jiné architektonické skvosty tu moc nenajdete 🙂 . Pláže nejsou většinu dní vyčištěné od řas a zároveň jsou přelidněné, v moři se většinu času koupat nedá, protože tu bývají velké vlny, silné podvodní proudy a k tomu ještě často vlaje fialová vlajka značící výskyt nebezpečných živočichů v moři. Sice nevíte, jestli tam teda plavou medůzy nebo žraloci, ale je vám jasné, že byste se měli namočit tak maximálně po zadek a držet se od vody radši dál. A v samotném městě je jen pár zajímavých míst k návštěve, takže tu není zas až tak moc co dělat. Mě se ve finále Miami líbilo, ale trávit čas jen v Miami by mě asi nebavilo… Naštěstí odtud můžete vyrazit na nějaké ty výlety po okolí! 😉

TIP! Zajímá vás co navštívit v Miami, kde se ubytovat nebo třeba jak levně letět? V našem průvodci po Miami se dozvíte vše potřebné 🙂 

Také se o Miami Beach říká, že je to přehlídka celebrit, módy a krásných těl. Vskutku jsme tu narazili asi tak na jednu celebritu, která se vystavovala před svojí vilou u pláže, nicméně jsme my ani lidé kolem nás nepřišli na kloub tomu, o koho se jedná. Většina lidí hádala Justina Biebera, ale ten to nebyl a nejčastější tip pak už byl jen nějaký známý americký youtuber. K těm krásným tělům bych řekla asi jen to, že spíš než na Pamelu tady na pláži narazíte na Halinu. Jinými slovy řečeno, nemusíte se bát, že by se na pláži opalovaly nějaké modelky, leda tak oversize modelky 😀 . Takže dámy, no stress 😉 . A co se módy týče, nějaké extravagantní kousky jsem tu také zahlédla, ovšem nevím, jestli se ještě jedná o módu nebo o soutěž „ukaž co nejvíc“ 😀 .

Jednou z věcí, která mě u moře vždycky baví, je promenáda. A nejradši se při moři procházím při západu slunce. Tak si asi říkáte, Miami Beach, tam musí určitě krásné promenády podél moře kolem obchůdků a retsaurací. No bohužel ani tohle tady nečekejte. Alespoň ne v jižní části u slavného Ocean Drive. Promenáda tu sice je, ale od pláže je oddělena křovím, takže nemáte výhled na moře a z druhé strany sice jsou obchody a restaurace, ale ty jsou ještě odděleny silnicí a dalším chodíkem. Mezi svátky to bylo o něco lepší, protože Ocean Drive bylo zavřené pro auta, ale po zbytek roku to tu je takhle.

Celkem hezká promenáda při pláži je v severní části pláže, tam jdete po takovém dřevěném chodníku nad zemí docela i dlouhou část, takže to může být příjemná procházka. Dokonce i pláž v severní části Miami Beach je mnohem hezčí a je tu méně lidí, ale to má jednoduché vysvětlení. Tady na severu totiž najdete jen ty nejluxusnější hotelu jako je Four Seasons nebo Fendi.

Celou promenádu projít od North beach až po South beach by bylo asi náročné, je to docela dálka, ale určitě stojí zato projet si celou trasu na kole. Půjčili jsme si na severu kola přes aplikaci Lime a nechali jsme je až v dolní části. Je tady trasa přímo pro kola a je to moc hezká projížďka, jen se v tom horku trochu zapotíte 🙂 .

A víte, kde byla ta nejhezčí promenáda? Na Hollywood beach, u které jsme bydleli několik dní zpátky. Tam se můžete procházet přímo podél široké pláže a sednout si někde v restauraci na jídlo nebo jen na zmrzlinu, koupit si nějakou kabelku či šaty a nebo si prostě jen užívat si západ slunce. Spousta lidí tu jezdí na kole nebo na skateboardu s vlastním reprákem, takže se neustále odněkud ozývá hudba a je tu živo.

Hollywood beach

A na závěr nesmím zapomenout zmínit jedno místo, kde se mi moc líbilo. Jedná se o street-artovou čvrť v midtownu Miami, kam jsme dojeli také na kolech z downtownu. Jmenuje se Wynwood a všude jsou tu po zdech i na zemi nejrůznější obrazy a nápisy. Je tu spousta kavárniček a barů evropského typu, bary jsou tu spíše laděny do plážové atmosféry s všelijakou streetartovou výzdobou a kavárny mají styl zejména minimalistického “mainstreemu” současné doby. Ať tak či onak, ty podniky tu vypadají moc hezky a útulně. Především tato část kontrastuje se americkým stylem podniků.

Samozřejmě tady nezapomeňte navštívit Wynwood Walls, což je streetartové muzeum, najdete tam zajímavé malby a další originální umělecká díla. V téhle čtvrti mě mimo jiné zaujal projekt “Oraculo project”, jehož náplní jsou motivující nápisy na zdech nebo na zemi, jsou jednoduché, ale výstižné. Jsou tu například nápisy jako: „Make a wish… Go away… Make it happen“, „You are a star” nebo “Stop, appreciate life for a minute and smile”. Tvůrcem je anonymní brazilský umělec, jehož díla najdete i v jiných městech po celém světě.

Abych to tedy shrnula, pobyt v Miami nebyl vůbec špatný, Silvestr jsem si užila více než za posledních pár let, projela jsme se na kole podél moře i v centru města, objevila uměleckou čtvrť, jednou jsem se dokonce vykoupala, když byly malé vlny, udělala si pár hezkých fotek s pravou americkou plážovou budkou pro plavčíka, procházela se na promenádě po Hollywood beach, kde jsem si vychutnala pizzu a ice coffe a v neposlední řadě jsem si užila slunečné dny bez mráčku. Stojí tedy Miami za návštěvu? Pokud budete někde poblíž, tak určitě ano, ale naplánovat si tady dovolenou na čtrnáct dní si asi úplně neumím představit 🙂 . Ale pokud si chcete užít trochu „fancy“ dovolenou například ve Four Seasons u překrásného bazénu s drinkem v ruce, opalovat se na pohodlných lehátkách u moře, večeřet v luxusních restauracích a večery trávit ve stylových barech na úrovni v prostředí amerických celebrit, může to pro vás i být dokonalá dovolená 🙂 .

Neváhej sdílet článek na těchto sítích:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pavlína

Cestování, zdravý životní styl a hledání inspirace, jak být nejlepší verzí sebe sama. To jsou hlavní témata tohohle blogu i mého života.