COPYWRITERKA
NA CESTÁCH

Jak vznikla cesta kolem světa?

Původně jsem chtěla napsat, že cesta kolem světa začala v Paříži, nicméně pravdou je, že vznikala už dávno předtím. Vlastně to ani cesta kolem světa být neměla. Můj přítel Jan už mnoho let toužil po tom odjet na nějaký čas na Bali, ale doposud mu to nevvycházelo. Já jsem sice nadšenec do cestování, jenže mě moc nelákala představa, že bych odjela pryč na delší dobu, navíc jen nalehko s batohem. S delším pobytem v zahraničí zkušenost už sice mám, byla jsem dva semestry na Erasmu ve Francii, což jste možná už četli v mých starších článcích, a byl to jeden z nejkrásnějších roků v mém životě. Nicméně stále je to něco jiného, než když dlouhodobě cestujete. Zejména pokud máte odjet opravdu na lehko jen s batohem.

Proč jsem tedy nakonec chtěla odjet na delší cestu?

Začali jsme navštěvovat festival Kolem světa a některé přednášky mi ukázaly, jak dobrodružné cestování může být, a čím dál více ve mě vzbuzovaly touhu jet někam daleko pryč a zažít něco nového. Často cestovatelé mluvili o tom, jak nechali práce a vyrazili do světa, jenže já jsem stále studovala a nemohla jsem se jen tak sebrat a odjet pryč na delší dobu. S Janem jsme se rozhodli, že až dodělám školu, odcestujeme někam do Asie směrem na Bali. Poslední rok školy jsem už “jen” psala diplomovou práci”, takže jsem zároveň začala chodit na plný úvazek do práce. Sice jsem zjistila, že mi přes týden nezbývá už žádný volný čas, ale měla jsem před sebou vidinu cestovatelské svobody, která mě motivala k tomu ten rok vydržet.

Zrod myšlenky cesty kolem světa

Bylo léto, blížila se obhajoba diplomky, a tak bylo na čase začít přemýšlet o tom, kam přesně odcestujeme. Jan se začal dívat po letenkách a najednou vznikly dvě možné varianty jak doletět na Bali. První možnost byla podle prvotního plánu procestovat Asii a dojet na Bali. Potom se ale zrodila ta druhá a taky dražší varianta. Vzít to na západ přes USA. Ten den jsme seděli na terase jedné hezké kavárničky v Praze v Holešovicích, svítilo sluníčko a debatovali jsme o tom, jak to teda uděláme. Najednou mi proběhla hlavou TA myšlenka. Kdy jindy procestovat USA než teď? Řekla jsem jí Janovi a ten souhlasil. A tak byla na světě první myšlenka cesty kolem světa. 

Peníze na cestu?

Za poslední rok jsme si oba v práci zvládli našetřit poměrně dobré peníze. K tomu nám dost pomohlo, že jsme v bytě v Praze pronajímali dva pokoje, takže jsme nemuseli většinu vydělaných peněz nechat právě za nájem. Taky jsme místo po restauracích v Praze raději chodili jen po kavárnách a nerozhazovali jsme peníze ve víru sobotní noci. Navíc oba máme nějaké peníze v záloze. Obětovat vlastní peníze na věci jako je hypotéka a podobné položky materiálního charakteru jsme teď opravdu nechtěli, zato cestování a zážitky byly pro nás v tu chvíli nejlepší investicí. 

Plánování cesty

Přišlo září a s ním i první letenka. Nebyla z Prahy, ani z Evropy. Koupili jsme si prostě a jednoduše letenku z Honolulu na Hawaji do Osaky v Japonsku, protože byla až neuvěřitelně levná. Měli jsme tedy koupenou první letenku z Ameriky do Asie a nebyla zpáteční. Hned nato jsme si pořídili letenku z Los Angeles do Honolulu, protože ta cena byla taky hodně nízká.  Každopádně další lety směrem do Ameriky jsme začali dávat dohromady až potom. A to, jak cesta bude vypadat po odletu z Japonska, nevíme ještě ani teď. Až po zmíněných letenkách následovala koupě letenky z Paříže na Martinik. Letadla z Paříže na Martinik létají levně, jedná se totiž o let v rámci Evropské Unie a ještě k tomu v rámci jednoho státu. Proč byly levné ty ostatní lety, opravdu nevím 😀 .

Tvořili jsme vlastně první část naší cesty trochu netradičně, pěkně pozpátku! Ale není zajímavější příběh, který vzniká z určitého bodu retrospektivně a až od něj se odvíjí děj chronologicky? No, uvidíme 🙂 . Termín odletu na Martinik byl stanoven na konec listopadu, tedy pár dní po mé promoci. S letenkou do Paříže jsme čekali až do října, jelikož jsem do té doby neznala přesný den své promoce. Jen pro zajímavost, všechny letenky, které jsme koupili, stály pod tři a půl tisíce korun. Tahle cena se v tu chvíli stala naší hranicí pro nákup všech dalších letenek. Jan je totiž přeborník v hledání levných letenek 😀 .

A když se teď zpětně na tohle dívám, víte, co si říkám? Stačí chtít a všechno jde 🙂.

Neváhej sdílet článek na těchto sítích:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pavlína

Cestování, zdravý životní styl a hledání inspirace, jak být nejlepší verzí sebe sama. To jsou hlavní témata tohohle blogu i mého života.